Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spor haberleri atla içeri

Spor haberleri atla içeri Empty Spor haberleri atla içeri

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:18 pm

Malatya'dan Galatasaray'a
Malatya Galatasaray Futbol Okulu'nda iki yıldan beri top oynayan 10 yaşındaki Arif Gültekin, Galatasaray'ın İstanbul Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki seçmelerinde takımın alt yapısına seçildi.
Malatya Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Sezer İnce, düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta itibariyle Galatasaray'ın İstanbul'daki alt yapı seçmelerine katıldıklarını, Gültekin'in çok iyi bir performans sergileyerek takımın alt yapısına seçildiğini söyledi.

Malatya'dan küçük yaşta büyük bir takıma futbolcu göndermelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden İnce, bundan sonraki hedeflerinin, Gültekin gibi sporcuları Galatasaray öncelikli olmak üzere Türk futboluna yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Baba Mehmet Gültekin ise oğlunun Galatasaray gibi bir takımın alt yapısına seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirterek, şöyle konuştu:

''Oğlum Galatasaray'ın alt yapısına seçildiği için çok mutluyuz. Ama bizim önceliğimiz onun eğitimi. Eğitiminden arta kalan zamanlarda futbol oynayacak. Arif okulunda olduğu kadar futbolda da başarılı. Futbol oynamayı çok seviyor. Küçük yaşlardan beri futbola ilgisi vardı. Doğuştan futbolcu diyebiliriz. Yaşıtları ailelerinden bilgisayar isterken, Arif bizden futbol topu isterdi.''

Arif Gültekin de takımın alt yapısına seçildiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Gültekin, şunları söyledi:

''Seçmelere iki kez gittim. Birincisinde seçilemedim. Benim için öncelikli olan şey eğitimim. Okulumda başarılıyım. Benim için eğitimimden sonra futbol geliyor. Fenerbahçeliyim, kendime ise Galatasaraylı Arda Turan'ı örnek alıyorum. İlerde iyi bir futbolcu olmak istiyorum.''

08.02.2010
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye

Spor haberleri atla içeri Empty Geri: Spor haberleri atla içeri

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:19 pm

Kapsal gözdağı verdi
Ziraat Türkiye Kupası'nda Denizlispor karşısında aldığı 4-1'lik galibiyetin verdiği moralle çıktığı Trabzonspor maçında 3 golle 3 puan bırakan Manisaspor düşme hattına inmenin şokunu yaşıyor.
İstanbul Olimpiyat Stadı'nda karşılaşmada alınan 3-0'lık yenilginin ardından konuşan Teknik Direktör Reha Kapsal, futbolculara gözdağı verdi.

"Bazı oyuncular eski alışkanlıklarını sürdürüyor" diyen Kapsal, "Hafta içinde kupa, hafta sonunda lig maçı oynadığımız için sistemimizi anlatıp uygulayacak yeterli zaman bulamadık. Yine de Trabzon önünde 70. dakikaya kadar iyi mücadele ettik. Yediğimiz goller uzaktan atılan şutlarla geldi. Artık ligin boyu kısalıyor. Bir an önce toparlanmak zorundayız. Taraftarımız merak etmesin. En kısa sürede tehlikeli bölgeden uzaklaşacağız" dedi.

08.02.2010
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:19 pm

"Artık işimiz mucizelere kaldı"
Denizlispor, son kozunu oynadığı Sivasspor maçını kaybederek en yakın rakibinin 12 puan gerisine düşerken, Başkan Ali İpek, "Artık işimiz mucizelere kaldı" diyerek lige havlu attı.
Denizlispor, kader maçında Sivasspor'a 2-0 yenilerek en yakın rakibinin 12 puan gerisine düşerken, Başkan Ali İpek lige havlu attı. "Artık işimiz mucizelere bağlı. Kupada da yarı final şansımız yok gibi. Bu hafta Kayserispor maçında ortaya çıkacak sonuca göre bazı radikal kararlar alabiliriz" dedi.

Sezon başında kulübü borç yükünden kurtarmak için ucuz transferlere yönelerek hata yaptıklarını dile getiren İpek, "Hatadan dönüp ara transferde takviye yaptık ama olmadı. İkinci yarının ilk üç maçını kaybedince pilimiz bitti. Artık yapacak bir şey yok. Düşersek şerefimizle düşeceğiz. Kayserispor maçının sonucuna göre ya Bank Asya Ligi'nin hazırlıklarına başlayacağız ya da olağanüstü genel kurul kararı alacağız" şeklinde konuştu.

Perşembe günü Manisaspor ile kupada çeyrek final rövanş maçı oynayacaklarını hatırlatan Ali İpek, sonuçtan umutlu olmadığını ancak centilmence mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu arada Denizlispor, ligin 18 takımla oynanmaya başladığı 1994-1995 sezonundan bu yana en kötü 20. hafta performansını gösteren takım oldu.

Hükmen kazandığı Ankaraspor maçı dışında galibiyeti bulunmayan ve 7 puan alabilen Horoz'un ardından 20. hafta itibariyle en başarısız ekipler 2007-08'de 9 puan alan A.Sebatspor ve 1997-98'de aynı puanı toplayan Vanspor oldu.

08.02.2010
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:20 pm

Şimdi Basketboll
Kara Kartal'da Cevher 3 hafta yok!
Beko Basketbol Ligi'nde sahasında Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 91-73 mağlup eden Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Burak Bıyıktay, çok iyi mücadele ederek, kazandıklarını söyledi.
Bıyıktay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karşılaşmaya mutlak galibiyet hedefiyle çıktıklarını anlatarak, ''Ancak maçın hemen başında büyük şansızlıklar yaşadık. Cevher ve Engin'in sakatlanması bizi kötü etkiledi. Ayrıca bileğinde sorun olan Fletcher oynayamazken, belinde rahatsızlığı bulunan Likholitov'dan da istediğimiz verimi alamadık. Ancak karşılaşmada mücadele eden diğer oyuncularımız kazanmak için ellerinden geleni yaptılar. Çok iyi mücadele ederek, kazanmayı bildiler. Hepsini tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Son haftalarda istedikleri sonuçları alamadıklarını dile getiren Bıyıktay, şunları kaydetti:

''Son haftalarda inişli çıkışlı bir grafiğimiz var. Zaman zaman konsantrasyon kaybına uğruyoruz. Bazen sakatlıklar, bazen de diğer negatif olaylardan çok etkileniyoruz. Son haftalardaki inişli çıkışlı grafiğimiz bu yüzden. Ancak artık daha çok yoğunlaşmamız ve çıkışa geçmemiz lazım. İnşallah bundan sonra bu sorunları yaşamadan ilerleriz. Bu süreçte çok kolay maçları yitirdik. Bu maçlardan istediğimiz sonuçları alsaydık, şimdi çok iyi bir konumda olurduk. Önümüzde çok zorlu bir seri var. İyi konsantre olarak, bu seriyi en az hasarla geçmemiz gerekiyor.''

-''BAXTER DAHA DA İYİ OLACAK''-

Burak Bıyıktay, Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında 32 sayı üreterek, kazanmalarında önemli rol alan ABD'li oyuncuları Lonny Baxter'in daha da iyi olacağını söyledi.

Baxter'in dünkü karşılaşmada mükemmel oynadığını dile getiren Bıyıktay, ''Eşine nadir rastlanır bir performans sergiledi. Hücum yönü zaten belli, çok iyi. Savunmada biraz eksiklikleri var. Bunları artırdığı takdirde daha da iyi olacak'' dedi.

Bıyıktay, Baxter'in takımdan ayrılacağına dair basında yer alan haberlere ilişkin ise ''Menajeri, kulüpten parasını alamadığı için Baxter'i başka bir kulübe götüreceğini söyledi. Biz de kendisine şartlarımızı anlattık. Parasını ödeyeceğimizi ancak bazı gecikmelerin yaşanabileceğini belirttik. Fakat Baxter burada kalmak istediğini söyledi. Menajerinin düşüncesine katılmadığına ifade etti. O günden beri de oldukça pozitif'' ifadelerini kullandı.

-CEVHER 3 HAFTA YOK-

Burak Bıyıktay, dünkü karşılaşmanın hemen başında hakeme takılarak, ayağını burkan Cevher Özer'in en az 3 hafta takımdan ayrı kalacağını dile getirdi. Cevher'in sakatlığının ciddi olduğunu anlatan Bıyıktay, ''Doktorlar en az 3 hafta oynayamayacağını söylediler. Yine maçta sakatlanan Engin'in durumu nispeten daha iyi. Yarından itibaren takımla çalışmalara başlayacak'' dedi.

08.02.20
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:21 pm

TOFAŞ'ın galibiyet sevinci
Beko Basketbol Ligi takımlarından TOFAŞ'ın antrenörü Nihat İziç, OYAK Renault karşısında iyi mücadele ederek sahadan galibiyetle ayrıldıklarını söyledi. İziç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her iki takım içinde önemli olan maçtan 76-58 galip ayrılan tarafın kendileri olduğunu hatırlattı.
Hafta içi yapılan antrenmanlarda oyuncularına iyi performans göstermeleri ve iyi mücadele etmeleri halinde maçı kazanacaklarını söylediğini belirten İziç, oyuncularının da maçta bunu sahaya yansıttıklarını kaydetti.

İziç, karşılaşmanın ilk 3 çeyreği başa baş mücadele ile geçtiğini ifade ederek, ''Son çeyrekte iyi savunma yaparak rakibimizi 58 sayıda tuttuk. Hızlı hücumlardan üst üste sayılar bulduk. İyi mücadele ederek kazanmasını bildik'' dedi.

08.02.2010
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:22 pm

Üner: "İstifa sözleri beni üzdü"
Aliağa Petkim antrenörü Halil Üner, Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, deplasmanda Aliağa Petkim'i 88-78 yendiği maça ilişkin ''Seyircinin 'Yönetim istifa' sözleri beni üzdü'' değerlendirmesinde bulundu. Üner, karşılamaya ilişkin yaptığı açıklamada, yoğun bir tempo içinde oynadıklarını belirterek, bu maç temposu içinde kendi sahalarında oynadıkları iki sert karşılaşmadan sonra İstanbul deplasmanında geçen hafta Darüşşafaka'ya karşı kaybettiklerini hatırlattı.
Üner, şöyle devam etti:

''Zaten derin olmayan kadromuzda Lorenzo Gordon'un ve Reha'nın sakat ve hasta olması, geçen haftaki karşılaşmayı etkilemişti. Bu karşılaşmada sakatlığı devam eden Reha'nın oynamaması ve Lorenzo'nun iki haftalık hastalığı nedeniyle oyunda ritm düşüklüğü vardı. Rakibimiz Antalya sert ve müspet bir basketbol oynayan takım. Biz bu sertliğe gereken cevabı oyunda veremeyince son periyota mağlup girdik. Oyunun sonunda elimize geçen fırsatı, iki tane genç takım oyuncusunun yapmayacağı hatayla kaybettik. İki top kaybı mağlubiyetimizi hazırladı.''

Takım olarak en büyük güçlerinin seyirci olduğunu ifade eden Üner, seyircide yeterli konsantrasyon göremediğini söyledi. Üner, karşılaşma bitiş düdüğü sonrası Aliağa Petkim taraftar grubunun olduğu bölümden ''Yönetim istifa, hoca istifa'' sloganlarının atılmasına da çok üzüldüğünü belirterek, ''Oyun sonunda seyircimiz bana ve yönetime birkaç çatlak ses verdiler. Bu, beni çok üzdü. İlçede basketbolseverlerin buna müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Antalya Büyükşehir antrenörü Altar Tunçkol da karşılamanın kendileri için öneminin büyük olduğuna değinerek, bütün rakiplerinin bu haftaki maçlarını kazandıklarını kaydetti.

Aliağa'nın zor bir deplasman olduğunu dile getiren Tunçkol, ''Aliağa Pektim, çok iyi bir takım. Seyirci desteği yüksek olan bir deplasmanda haliyle karşılaşma zor hale geliyor. Karşılaşmanın sonuna gerekli sayı farkı ile girdik ama bocaladık. Aliağa Pektim, farkı iki sayıya kadar indirmeyi başardı. Sonunda daha iyi oynayarak maçı kazanmayı bildik. Bizim için önemli bir galibiyet Aliağa ile aramızdaki sayı farkını aştık üstelik play off için de ümitlendik'' diye konuştu.

08.02.2010
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Allstars Ptsi Şub. 08, 2010 4:22 pm

ARKADASLAR bugunun spor haberleri yardım cı olduysam fanatıksenız ne mutlu bana
Allstars
Allstars
Yeni Üye
Yeni Üye